University College Roosevelt zocht een oplossing waarbij zonnepanelen aan een muur konden worden geplaatst. Een energieke uitdaging waarbij UCR de expertise van de Saman Groep inschakelde. Samen is de juiste oplossing gevonden: zes SunPower Maxeon zonnepanelen op een maatwerk aluminium/RVS-constructie, gemaakt door de constructie afdeling van de Saman Groep. “De zonnepanelen zijn via een aluminium/RVS-constructie aan de muur gehangen. Deze constructie is in stappen verstelbaar. Zo kan de hoek van de panelen ten opzichte van de zon ingesteld worden. Professor Kocher-Oberlehner gaat met de studenten Engineering experimenteren met de zonnepanelen in diverse hoeken.” legt meneer De Jonge uit.

Constructie | Zonnepanelen | De heer De Jonge | UCR | Middelburg | Saman Groep

Duurzaamheid op het University College Roosevelt (UCR)

De opbrengst van de SunPower zonnepanelen is misschien nog niet eens het belangrijkste vertelt meneer De Jonge; “Met deze sets zonnepanelen kunnen studenten proeven doen over het rendement van zonnepanelen. Als UCR hebben we ook simulatie software voor zonnepanelen. Nu kunnen we theorie vergelijken met de praktijk. Duurzaamheid is een belangrijk thema voor UCR en is deels verweven in ons lesprogramma. Veel studenten zijn geïnteresseerd in hieraan gerelateerde vraagstukken. Denk aan duurzame energie, voedselproductie en duurzame materialen.”

De meeste gebouwen van de UCR-campus zijn eigendom van de Gemeente Middelburg. “De gemeente doet mee aan diverse trajecten voor verduurzaming. Het specifieke gebouw waar de zonnepanelen op zijn geïnstalleerd is eigendom van Stichting Roosevelt Academy Fonds en is volledig aangepakt op het gebied van duurzame verlichting, verwarming en ventilatie.” voegt meneer De Jonge toe.

Constructie | Zonnepanelen | De heer De Jonge | UCR | Middelburg | Saman Groep

De constructie afdeling denkt mee

“De constructie afdeling van de Saman Groep heeft goed meegedacht. Samen hebben we een bijzonder systeem uitgedacht wat op een veilige manier functioneert. Tevens is het bestand tegen alle weersinvloeden.”

“De samenwerking met de Saman Groep is goed verlopen. De adviseur is op locatie komen kijken en er zijn diverse ideeën uitgewisseld. De Saman Groep heeft deskundige mensen die servicegericht werken. Bovendien was het geen probleem om nog een keer terug te komen om de internetuitlezing mogelijk te maken. Af en toe had ik het idee dat de interne communicatie wat stroever verliep. Wellicht is dit te wijten aan de corona maatregelen. Al met al zijn wij zeker tevreden over de Saman Groep.” sluit meneer De Jonge af.

Constructie | Zonnepanelen | De heer De Jonge | UCR | Middelburg | Saman Groep

Zelf een offerte aanvragen